Město Loket

Loketské vycházky

V okolí města Loket se nachází desítky kilometrů lesních stezek, které jsou jak historické, tak nově budované. Návštěvníky i místními jsou velmi oblíbené, neboť vedou na místa se zajímavou historií, drobnými památkami nebo přírodními zajímavostmi.

Město Loket je známé u nás i v světě především jako historické město s hradem. Právě romantické stezky v okolí města, které patří do Slavkovského lesa, jsou tak trochu panenkou sedící v koutě, která čeká, až je někdo objeví a potěší na těle i na duši. Stezky a vyhlídkové trasy jsou určeny jak pro pěší, tak některé i pro cyklisty. Okruhy jsou kratší i delší, s rovinným i svažitým terénem, takže si může vybrat opravdu každý dle věku, fyzické zdatnosti či času, který na prohlídku okolí Lokte má.

Městské vyhlídkové okruhy zavedou návštěvníky na místa, která mají kromě procházky také přidanou hodnotu, například volně přístupná Galerie na hradbách, kde mohou obdivovat sezónní prezentace uměleckých děl současných výtvarníků či fotografů. Tajemná zákoutí, drobné a běžnému oku skryté památky, zajímavé architektonické detaily, to vše naše procházky mohou nabídnout.

Lesní vycházky do okolních svahů nabídnou  úchvatné pohledy na panorama města, ať už z vyhlídkových altánků, tak ze skalních vyvýšenin. Trasy vedou k známým i zatím návštěvníkům skrytým výletním místům. O bezpečí poutníků na cestách dbají svatí patroni, jejichž podobizny zdobí křižovatky lesních cest. Pozoruhodné jsou i drobné památky umístěné v okolních lesích, které mohou návštěvníkům připomenout původní obyvatele Lokte před rokem 1945.

Rádi bychom prezentovali návštěvníkům město Loket trochu jinak, ukázali jim místa, která stojí k vidění. Doufáme, že  malebný Loket a jeho kouzelná zákoutí osloví nejen milovníky historie, ale též přírody a pěší turistiky.

Špičatý kámen a Šibeniční vrch

Délka 3 km / 45 min.

Vycházkový okruh s pěknými výhledy na město vede po lesní pěšině z místa, kde se dříve nacházel kostel sv. Jana Křtitele a hřbitov. Po poměrně strmém stoupání (500 m) dojdete ke skalnímu útvaru se železným křížem, zvaném Špičatý kámen. Výstup pokračuje až na Šibeniční vrch, kde stávala ještě v 18. století šibenice. Kolem vysílače lze dojít k motokrosovému areálu a odtud po chodníku zpět do města.

Romantická procházka podél řeky Ohře

Délka 1 km / 20 min.

Z amfiteátru vede romantická stezka po pravém břehu řeky Ohře. Na trase je proražen průchod Kolowratskou skálou (1819). Nad vchodem vykukuje pruhované prasátko, místními nazývané Zepras. Ochoz skály je oblíbenou vyhlídkou na město. Přes houpací lávku lze přejít řeku do Zahradní ulice a odtud vystoupat na několika místech městského opevnění zpět na náměstí.

 

Loketské vyhlídky

Délka 1,2 km / 30 min.

Lesní stezka nad silnicí se třemi vyhlídkovými místy. Z altánů a otevřené vyhlídky lze spatřit úchvatné panorama města. Na trase je na skále umístěna pamětní deska na počest archeologa Antona Gnirse a jeho dcery Anny.

Svatošské skály

Délka 6,5 km / 1,5 hod.

Přístupná pro pěší, cyklisty, vodáky.

Národní přírodní památka Jan Svatoš. Žulové skalní město, nazývané podle místní pověsti Zkamenělý svatební průvod. Od 19. století oblíbené výletní místo. V místě 2 restaurace, visutá dřevěná lávka a přírodní rodinný areál Dětský ráj.

Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj