Město Loket

Vernisáž vánoční výstavy s koncertem a workshopem - již proběhla

termín:26.11.2022  od 16:30 do 19:00
místo:Hrad Loket
pořádá:Hrad Loket
typ akce:Vernisáž výstavy
Vernisáž vánoční výstavy s koncertem a workshopem

Výstava představí nově zrestaurované předměty lidového mobiliáře, které budou instalovány jako lidová světnice v době vánoční.

V rámci realizace této tematické výstavy byla vyhlášena výzva na zapůjčení či dar v podobě povlečení nebo metráže kanafasu, ze kterého by mohlo být vytvořeno povlečení a ubrusy do vánočně laděné expozice – lidové světnice.

Jak název výstavy vypovídá, zaměří se na historii vánočních tradic a s nimi spjatých lidových řemesel. Vernisáž výstavy bude od 16:30 hodin doplněna mnoha vánočními dílnami určeným nejen dětem, ale i dospělým.

Díky spolupráci s Partnerským spolkem Loket si bude moci každý vyzkoušet ozdobit svůj perníček, dále zaměstnanci hradu s vyučenou floristkou budou odborně vést návštěvníky při výrobě vlastní jehličnaté výzdoby do svého obydlí (doporučujeme korpusy na věnce či vypichovací hmotu na živé rostliny a dekorace sebou) či trojrozměrné papírové hvězdy.

Celé počínání pak bude doplněno o vánoční koncert na nádvoří hradu. Všechny tyto aktivity jsou díky dotační podpoře Karlovarského kraje zcela zdarma.

Město Loket

Vítejte ve městě splném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj