Město Loket

Svatováclavské vinobraní na hradě i náměstí - již proběhla

termín:2.10.2021 - 3.10.2021  od 10:00 do 20:00
místo:Město Loket
pořádá:Hrad Loket, Město Loket
typ akce:Kulturní akce
Svatováclavské vinobraní na hradě i náměstí

Když vchází víno, odcházejí tajnosti.“ V sobotu akce probíhá od 10:00 do 20:00 hodin a v neděli od 10:00 do 17:00 hodin. Těšíme se na Vás.

Bohatý program na hradě i náměstí si můžete přečíst na plakátech pod článkem.

Stejně jako v posledních letech se budeme i letos držet motta: „Když vchází víno, odcházejí tajnosti.“ Můžeme se těšit na vína krásných barev a lahodných chutí, od zavedených vinařů z úspěšných předchozích ročníků, kteří k nám přijedou z opačné strany republiky, aby nás okouzlili svými skvosty. A protože dobré pití bývá spjato s dobrým jídlem, nebudou chybět ani dobroty rozmanitých vůní. K tanci, poslechu a ochutnávkám na nádvoří zahrají veselá cimbálová muzika Morava z Čejkovic a hudební skupina Tarantule. V podhradí se také rozhodně nikdo nudit nebude. Je připraven rozmanitý program, o který se zaslouží Pouliční divadlo Viktora Braunreitera s Buškem z Velhartic, Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary, lidové písně zazpívají děti ze ZUŠ Horní Slavkov a Štěpánka Steinová a její zpěváci, dále vystoupí kapela Horová osma, Lidové písně z Čech, Patrik Music a Hudební divadlo Libora Baláka. Drobné upomínkové předměty budou k zakoupení v oblíbených prodejních stáncích. V sobotu 2.10. ve 14:00 bude zahájeno slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Regionální potravina Karlovarského kraje 2021. Autobusová doprava zajištěna směr Karlovy Vary – Loket – Sokolov a zpět. „In vino veritas“ – těšíme se na Vás.

Stejně jako na hradě je pro vás připraven stánkový prodej s prezentacemi českých vinařství, spousta dobrého jídla, rukodělné výrobky a vždy odpoledne hudební program - koncerty různých žánrů, pro mladé i pro starší generace.
Těšíme se na vás!

Program - koncerty na náměstí: Sobota
13:00 - 14:00 TOMÁŠ MAUER a JÁN - harmonika, lidové písně české, slovenské i balkánské v působivém podání. 14:30 - 15:30 ZLATÁ PĚTKA - loketská klasika - jazz, swing, folklor 16:30 - 17:30 ZAVĚŠENÝ KAFE - kapela zaměřená nejen na akustickou muziku! 18:00 - 20:00 DBLV - alternative disco after party Neděle
12:30 - 13:30 TOMÁŠ MAUER a JÁN - harmonika, lidové písně české, slovenské i balkánské v působivém podání. 14:00 - 15:00 HARRY MÄHREN - pop-post rock z Chebu 16:00 - 17:30 Děda Stárek band - písničky Ivana Mládka v co nejryzejší podobě.

 

aSvatováclavské vinobraní na hradě i náměstí
aSvatováclavské vinobraní na hradě i náměstí
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj