Město Loket

Na Viděnou! - již proběhla

termín:9.4.2021 - 30.4.2021  od 15:23
místo:Město Loket a okolí
typ akce:Koncert
Na Viděnou!

Police Symphony Orchestra oživuje kulturou plakátovací plochy v celé České republice

 

Symfonický orchestr Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují oživuje od dubna plakátovací plochy obcí a měst v České republice projektem „Na viděnou!“. Ten navazuje na lednový happening na podporu živé kultury „Na slyšenou!“, živě vysílaný prostřednictvím místních rozhlasů po napříč republikou.   Než se totiž hudebníci budou moci se svými posluchači potkat tváří v tvář, rozhodli se vstoupit do veřejného prostoru s novým typem kulturního vyžití. Tentokrát si dali za cíl oživit výlepové plochy speciálními plakáty, které díky své interaktivní složce mohou přenést vlastníka chytrého telefonu do koncertních sálů. Série plakátů totiž obsahuje unikátní výtvarně zpracované QR kódy. “Pod každým z nich se skrývá jiná skladba z koncertů Police Symphony Orchestra. Většina mobilních zařízení je umí intuitivně načíst, stačí mít k dispozici mobilní data,” vysvětluje záměr zakladatelka orchestru Petra Soukupová. “Pokud kód načtete, uvidíte z velké části koncertní provedení skladeb, které má orchestr takzvaně
v šuplíku, s milými hosty jako jsou například Vendula Příhodová, Jan Cina, Kühnův smíšený sbor, Balet Národního divadla a mnoho dalších.”
    Aktuálně se připojilo 186 obcí a měst napříč celou Českou republikou. Jsou mezi nimi například Karlštejn, Nové Město na Moravě nebo Vsetín. (Aktuální seznam zapojených je na www.policesymphonyorchestra.cz/navidenou)   Série plakátů obsahuje v deseti QR kódech devět hudebních dárků a jeden vzkaz. Tyto plakáty naleznete v našem městě na několika místech: Dvory, Nadlesí, Údolí, Revoluční ulice, Sportovní ulice, Mírová ulice, autobusová zastávka u benzínky, autobusová zastávka Sokolovská, amfiteátr, u tělocvičny ČSA a ulice Rooseveltova.
aNa Viděnou!
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj