Město Loket

Loketské umělkyně vystaví obrazy náhodných míst v Lokti

Loketské umělkyně vystaví obrazy náhodných míst v Lokti

V sobotu 22. 10. 2022 od 17:00 otevře Městská knihovna Loket vernisáží výstavu uměleckého seskupení padede* - které tvoří Denisa Prágerová a Pavla Staňková.

 

1) Proč zrovna náhodná místa Lokte?

Když se řekne Loket, každý si vybaví hrad. Turisté se fotí na mostě s majestátní historickou stavbou za zády. Umělci ho ztvárňují z různých úhlů, v rozličné roční období, ale stále je to víceméně to samé dokola. My, kteří tu bydlíme, si ale všímáme jiných míst. Máme tu spoustu krásných zákoutí a Loket může nabídnout více než jen tuhle dominantu. A přesně ty vám chceme ukázat. Náhodná místa proto, že jsme je takříkajíc “posbírali” různě po Lokti a okolí, když v nás zrovna zanechali nějaký dojem. Nejdříve nebylo cílem z nich udělat výstavu, ale nakonec tu přece je :)

 

2) Co pro vás Loket znamená?

P: Pro mě je Loket po dlouhé době místo, kde se cítím doma. Narodila jsem se v Karlových Varech a vyrostla tam, ale Loket mě vždy přitahoval pro své kouzlo a úžasnou okolní přírodu. Znamená pro mě tedy hodně, je to místo kde chci žít, protože tu máme rozlehlé lesy, nádherná panoramata, zajímavé kulturní akce, úžasné lidi a unikátní genius loci.

D: Pro mě je Loket moje malé Irsko. Místo s krásnou a zadumanou krajinou, která je pro mě nekonečnou inspirací pro tvorbu.

 

3) Co děláte "v civilu"?

P: Vystudovaly jsme obě grafický design na Střední uměleckoprůmyslové škole v Karlových Varech. Denisa také Vyšší odbornou školu grafickou v Praze, se zaměřením na knižní grafiku. Potkaly jsme se ale až v grafickém studiu, ve kterém jsme spolu pracovaly. Ale protože nic netrvá věčně, rozhodly jsme se zúročit své zkušenosti nasbírané z praxe a vrhli jsme se na volnou nohu. V současnosti se zabývám grafickým designem, tvorbou webových stránek. Denisa grafickým designem, signmakingem a ilustracemi.

 

4) Kromě své práce vedete i výtvarné kurzy...

P: Ve volném čase se věnujeme výtvarné činnosti a jako kreativní uskupení padede* jsme začaly s iniciativou DRINK & DRAW — kolektivní volná kresba. Celé to vzniklo proto, že nám tu chyběla událost neformálního charakteru pro setkávání lidí se zálibou v kresbě a malbě. Chtěly jsme také poznat další podobně smýšlející a tvořivé lidi. Já osobně mám vždy problém najít si mezi denními povinnostmi na malbu čas a proto je pro mě tahle aktivita i obrovským osobním přínosem pro podporu tvoření. Nově bude letos na zkoušku i první DRINK & DRAW v Ostrově (25. 11.) v Galerii Podhoubí. Srdečně vás proto všechny zveme.

 

5) Na co se můžeme těšit na vernisáži výstavy?

Na vernisáži se kromě našich obrazů, můžete také těšit na bubeníka Boba. Ten si speciálně pro tuto příležitost přichystal překvapení, které dovezl až z Kalifornie, odkud pochází. Jeho hudebního vystoupení se samy nemůžeme dočkat.

 

Rozhovor pořídil Vladimír Kalný.

20.10.2022
Město Loket

Vítejte ve městě splném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj