Město Loket

Týden knihoven 2022 ve Městské knihovně Loket

Týden knihoven 2022 ve Městské knihovně Loket

Jako každý první říjnový týden pro Vás Městská knihovna Loket v rámci celostátní akce Týden knihoven připravila bohatý program!

 

V úterý 4. 10 od 18:00 se společně s chodovským historikem MILOŠEM BĚLOHLÁVKEM podíváme na to, jak prožívali významné svátky a tradiční události naši předkové a původní obyvatelé našeho regionu. Přednáška se zaměří na významné křesťanské svátky a lidové slavnosti v průběhu roku a jejich slavení v průběhu minulých staletí.

 

Ve středu 5. 10. od 18:00 nám všechna tajemství vzniku knihy odkryje zkušený redaktor nakladatelství Argo MARTIN ŠUST, člověk, který se podílel na vzniku stovek knižních titulů, sestavil několik antologií povídek zahraničních autorů a za svou práci obdržel množství literárních cen.

 

Ve čtvrtek 6. 10. opět od 18:00 nám své nové básně ze sbírky Nigredo (v překladu "Čerň") představí sokolovský farář, básník a bloger LUKÁŠ BUJNA. Autorské čtení doprovodí zpěvem a hrou na kytaru PAVEL KRÜGER, frontman kapely Shoe Cut. 

 

V sobotu 8. 10. od 18:00 proběhne koncert a beseda s bosenskou zpěvačkou a pianistkou AIDOU MUJAČIČ, která se s námi kromě svých písní podělí i o zážitky z války na Balkáně.

 

Týden knihoven pak v neděli zakončí Krabičkový workshop s guru naší knižní dílny KÁŤOU BRINDZOVOU, kdy si v duchu současné mantry "recykl-upcykl eko-bio zerowaste" u nás budete moci vyrobit dekorativní krabičku a "kelímek" na tužky, přičemž se naučíte se základní knihařské práci s papírem a plátnem. Dílna je vhodná pro začátečníky, dospělé, či tandem rodič-dítě (nad 9 let). Kapacita 8 pracovních ploch, rezervace nutná – přes facebook lektorky, na telefonu 352684229, mailu kniznivazba@mkloket.cz nebo osobně v knihovně.

 

Nezapomínáme samozřejmě na děti – hned v úterý 4. 10. od 10:00 se v otevřeném, literárním, poetickém a hravém klubu pro rodiče s dětmi 1 – 3 roky BOOKSTART zaměříme na podzim a knížky o něm. Pátek 7. 10. pak bude ve znamení exkurzí v knihovně – od 8:00 pro druháky loketské ZŠ, kteří se seznámí s nabídkou knihovny a od 10:00 pro třeťáky, kteří se naučí v knihovně vyhledávat knihy a časopisy.

 

Těšíme se na vás!

 

Vladimír Kalný

Městská knihovna Loket

19.9.2022
Město Loket

Vítejte ve městě splném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj