Město Loket

Loketské vycházky

V okolí města Loket se nachází desítky kilometrů lesních stezek, které jsou jak historické, tak nově budované. Návštěvníky i místními jsou velmi oblíbené, neboť vedou na místa se zajímavou historií, drobnými památkami nebo přírodními zajímavostmi.

Město Loket je známé u nás i v světě především jako historické město s hradem. Právě romantické stezky v okolí města, které patří do Slavkovského lesa, jsou tak trochu panenkou sedící v koutě, která čeká, až je někdo objeví a potěší na těle i na duši. Stezky a vyhlídkové trasy jsou určeny jak pro pěší, tak některé i pro cyklisty. Okruhy jsou kratší i delší, s rovinným i svažitým terénem, takže si může vybrat opravdu každý dle věku, fyzické zdatnosti či času, který na prohlídku okolí Lokte má.

Městské vyhlídkové okruhy zavedou návštěvníky na místa, která mají kromě procházky také přidanou hodnotu, například volně přístupná Galerie na hradbách, kde mohou obdivovat sezónní prezentace uměleckých děl současných výtvarníků či fotografů. Tajemná zákoutí, drobné a běžnému oku skryté památky, zajímavé architektonické detaily, to vše naše procházky mohou nabídnout.

Lesní vycházky do okolních svahů nabídnou  úchvatné pohledy na panorama města, ať už z vyhlídkových altánků, tak ze skalních vyvýšenin. Trasy vedou k známým i zatím návštěvníkům skrytým výletním místům. O bezpečí poutníků na cestách dbají svatí patroni, jejichž podobizny zdobí křižovatky lesních cest. Pozoruhodné jsou i drobné památky umístěné v okolních lesích, které mohou návštěvníkům připomenout původní obyvatele Lokte před rokem 1945.

Rádi bychom prezentovali návštěvníkům město Loket trochu jinak, ukázali jim místa, která stojí k vidění. Doufáme, že  malebný Loket a jeho kouzelná zákoutí osloví nejen milovníky historie, ale též přírody a pěší turistiky.

Loketské vycházky
Loketské vycházky
Loketské vycházky
Loketské vycházky
Město Loket

Vítejte ve městě splném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj