Město Loket

SBOR LOKETSKÝCH OSTROSTŘELCŮ

SBOR LOKETSKÝCH OSTROSTŘELCŮ

Sbor loketských ostrostřelců je členem sjednocení Ostrostřelců zemí Koruny české s.o.s a Evropského společenství historických ostrostřelců.

Střelecké spolky měly svůj význam v mnoha městech Rakousko-Uherské monarchie. Jejich činnost byla především obranná v případě obléhání měst.

Okrašlovací spolek Loket, o. s.

Okrašlovací spolek Loket, o. s.

Účelem spolku je podpora města Lokte a Loketska a péče o jeho menší památky, úsilí o zlepšení životního prostředí a čistoty a pořádku ve městě,pořádání vzdělávacích a kulturních akcí, podpora kulturních akcí a umělecké činnosti ve městě, vydávání publikací a charitativní činnost.

Komise pro partnerská města Loket a Illertissen

Komise pro partnerská města Loket a Illertissen

Partnerským městem Lokte je německé město  ILLERTISSEN 

Partnerství Loket - Illertissen

Pěvecký sbor Cubitus

Pěvecký sbor Cubitus

Amatérský pěvecký sbor Cubitus (latinsky Loket) vznikl někdy po Vánocích roku 2003, kdy se skupinka dobrovolných pěvců rozhodla pokračovat ve zpívání poněkud ukázněnější a organizovanější formou. Je nás momentálně třináct (sčítání z 16. 11. 2011, 23:59 SEČ), jsme tedy sborem skladným a nenáročným. V repertoáru máme skladby renesanční plus mínus 100 let a pro zpestření i tvorbu současnou. Ke slyšení jsme pravidelně v kostele Sv. Václava, na hradě Loket, amfiteátru nebo méně či více vzdálených místech Čech a Německa.

Roháči z Lokte

Roháči z Lokte

Roháči z Lokte, jak nás vidí kamarádi ...

"Prší tady dvě stě dní v roce a zbytek - zbytek mrholí." To říkávají žertem lidé žijící v krajině kolem řeky Ohře. Je sice zjizvená dolováním a průmyslem, ale z civilizace stačí udělat pár kroků do romantických údolí nebo na stráně Slavkovského lesa či Krušných hor a pokusit se poodhalit tajemství starých kempů. Až budete číst letopočty vyřezané do rozpraskaných totemů, které zde stojí jako svědci krásných chvil a kamarádství, přiložte ucho na některý z těch zdobených kmenů. Možná v něm jakoby z dálky zaslechnete doznívat tenkrát ještě překližkové kytary Wabiho Daňka, Kiďáka a mnoha dalších. I moji. Možná budete mít štěstí a na závěr tohoto tichého koncertu Vám "Vlajku" zahrají Roháči.

SDH LOKET - Sbor dobrovolných hasičů Loket

SDH LOKET - Sbor dobrovolných hasičů Loket

Počátek dobrovolných hasičů v Lokti se píše roku 1867, kdy hasili požár tří domů. Postupem času se dokupovalo nářadí a technika.

Nyní má jednotka 40 členů, včetně dětí a důchodců, z toho 20 aktivních členů zásahové jednotky. K dispozici máme 3 zásahové vozy, dva vozy nakladní a jedno osobní. Naše jednotka zasahuje u nejrůznějších zásahů a společenských akcí města Lokte. 

JUNÁK - svaz skautů a skautek ČR, středisko Jitřenka Loket

JUNÁK - svaz skautů a skautek ČR, středisko Jitřenka Loket

Skauti z loketského střediska se pravidelně, zpravidla jednou týdně, scházejí na svých schůzkách v klubovně a minimálně jednou za měsíc vyjíždí na nějakou výpravu.

Senioři České republiky ,z.s.

Senioři České republiky ,z.s.

Senioři České republiky ,z.s.  - základní organizace Loket

Cestovní Agentura Tajemství - Jana Poláková

Cestovní Agentura Tajemství - Jana Poláková

Jsme cestovní agentura, a od roku 2013 se zabýváme vlastními projekty se specializací jak na Dark Tourism, tak i na nabídku služeb partnerů v cestovním ruchu se spezializací především na zážitky - dobrodružství a službami s tím spojené.....

Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj