Město Loket

Letní kino: Bohemian Rhapsody Queen - již proběhla

termín:25.8.2019  od 21:30 do 23:30
místo:Amfiteátr Loket
pořádá:Město Loket
typ akce:Kino
Letní kino: Bohemian Rhapsody Queen

Letní kino: Bohemian Rhapsody Queen
vstupné 90,- Kč
Bohemian Rhapsody je životopisný film z roku 2018 o britské hudební skupině Queen. Scénář k němu napsal Anthony McCarten. Zobrazuje dobu patnácti let od založení rockové hudební skupiny Queen až po koncert Live Aid, šest let před smrtí zpěváka skupiny Freddieho Mercuryho. Hlavní role hrají Rami Malek, Ben Hardy, Gwilym Lee, Joseph Mazzello, Allen Leech a Lucy Boynton. Film režíroval Bryan Singer, ale před koncem hlavního natáčení jej vystřídal Dexter Fletcher. Singer ale nakonec zůstal jediným uváděným režisérem kvůli pravidlům Directors Guild of America. Fletcher byl uveden pouze jako výkonný producent filmu.
Vznik filmu byl ohlášen již v roce 2010 a hlavní roli měl ztvárnit Sacha Baron Cohen. Baron Cohen ale projekt opustil v roce 2013 kvůli neshodám s producenty a film tak zůstal po určitou dobu u ledu. Výroba filmu se znovu plně obnovila až v listopadu 2016, kdy byl do hlavní role obsazen Rami Malek.
Film získal různorodé reakce od kritiků, ale zažil velký divácký úspěch a byl nominován na řadu cen. S rozpočtem okolo 50 milionů dolarů vydělal celosvětově přes 800 milionů dolarů, čímž se stal 7. nejvýdělečnějším filmem roku 2018 na světě a prvním v životopisném a dramatickém žánru. V lednu 2019 získal cenu Zlatý glóbus v kategoriích nejlepší film (drama) a nejlepší mužský herecký výkon (drama) (Rami Malek). Kromě toho byl nominován na 5 Oscarů, a to včetně kategorii nejlepší film a nejlepší herec v hlavní roli (pro Ramiho Maleka).

Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj