Město Loket

Vernisáž výstavy nejen komiksových kreseb Jaromíra99 - již proběhla

termín:24.5.2019  od 17:00
místo:Loketské městské hradby
pořádá:Občanské sdružení 456
typ akce:Vernisáž výstavy
Vernisáž výstavy nejen komiksových kreseb Jaromíra99

V pátek 24.5.2019 v 17:00 proběhne vernisáž výstavy nejen komiksových kreseb Jaromíra99.

JAROMÍR 99 vlastním jménem JAROMÍR ŠVEJDÍK (Jeseník*14.10.1963)

Hudebník známý jako zpěvák, kytarista, textař a skladatel kapely Priessnitz a výtvarník komiksů, ve kterých používá především kontrast černých a bílých ploch v hrubé výtvarné stylizaci.

Spolu s Jaroslavem Rudišem je autorem komiksu Alois Nebel. V letech 2004–2009 vycházely Švejdíkovy komiksové stripy Na trati v časopisech Reflex a Respekt. Ilustroval román Olgy Tokarczuk Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých a další knihy. Pro filmy Samotáři, Děti Duny či Grandhotel vytvořil storyboardy. S  Davidem Zane Mairowitzem do komiksu adaptoval slavný Zámek Franze Kafky. Tato komiksová adaptace byla nominována na prestižní Eisnerovu cenu. S Janem Novákem vytvořil životopis Emila Zátopka - …když nemůžeš, tak přidej! a v roce 2018 potom zatím poslední dílo - životní příběh bratří Mašínů s názvem Zatím dobrý.

Hlavní vstup ke galerii (a též k místu vernisáže) je mezi minipivovarem Florian a hlavním mostem na náměstí. Díla budou vystavena po dobu jednoho roku.

Po vernisáži jste srdečně zváni na promítání filmu Alois Nebel v městské knihovně Loket. Promítání začne ve 20:00.

Projekt galerie podpořilo: Město Loket, Otherm-Aleš Hoch, Coba Envi, KTS-CZ Karlovy Vary, Hotel Goethe-Pavel Fejtek, Zajýc, Vilém Besta, Aleš Loziak.

Děkujeme.
os 456

Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj