Město Loket

JAZZ pod hradem: Jiří Stivín & Co. Jazz Quartet - Jan Spálený a ASPM - Pavol Hammel a Prúdy - Jazz Fancies - již proběhla

termín:20.7.2019  od 16:00
místo:Amfiteátr Loket
pořádá:VLNY - Music agency
typ akce:Koncert
JAZZ pod hradem: Jiří Stivín & Co. Jazz Quartet - Jan Spálený a ASPM - Pavol Hammel a Prúdy - Jazz Fancies

JAZZ pod hradem: Jiří Stivín & Co. Jazz Quartet - Jan Spálený a ASPM - Pavol Hammel a Prúdy - Jazz Fancies

VSTUPNÉ: 440 Kč (předprodej) / 490 Kč (na místě) / 1.560 Kč - speciální vstupenka pro 4 osoby

Koncert česko-slovenských hudebních legend pod loketským hradem...

ČASOVÝ PLÁN (rámcový)
15:00 ... otevření amfiteátru
16:00 - 17:00 ... Jazz Fancies
17:30 - 19:00 ... Jiří Stivín & Co. Jazz Quartet
19:30 - 21:00 ... Jan Spálený a ASPM
21:30 - 23:00 ... Pavol Hammel a Prúdy (SK)

Jazz Fancies
Jazz fusionové těleso Big band Jazz Fancies Milana Krajíce, které vychází z jeho divokého M. K. Collectivu. Krajíc, sám výtečný saxofonista a přirozeně i duše celého bandu, si přizval starší i mladé jazzmany, kteří svou spoluprácí vytvářejí jedinečnou souhru a soudržné, diváky excelentně přijímané seskupení. V repertoáru Jazz Fancies naleznete Marcuse Millera i Weather Report, jakož i mnohé skladby autorské.

Big band Jazz Fancies je nový hudební projekt saxofonisty Milana Krajíce. Ten na základech své kapely M. K. Collective postavil big band, do něhož přizval starší i mladé, v obou případech "ostřílené" hudebníky, s nimiž se při hraní často setkává. Repertoár tělesa tvoří jednak skladby Milana Krajíce, jednak skladby jazz fusionových těles a hudebníků, jakými jsou například Marcus Miller či Weather Report, které Krajíc pro big band zaranžoval.

Jazzová zpěvačka Petra Brabencová (ročník 1991) nyní působí v profesionální kapele M. K. Collective, jejíž tvorba je postavena především na originálních kompozicích Milana Krajíce a to bez žánrového omezení, což Petře v současné době nejvíce vyhovuje (jazz, rock, soul, hip- hop). Kapela pravidelně vystupuje v pražských jazzových klubech Reduta, U Malého Glena a Jazz Dock. M. K. Collective tvoří základ Big bandu Jazz Fancies, doplněného předními hráči české jazzové scény. Zde se Petra Brabencová prosazuje i autorsky především psaním textů v kompozicích a aranžích Milana Krajíce.

Jiří Stivín
Jiří Stivín (* 23. listopadu 1942 v Praze) je významný český jazzový hudebník, multiinstrumentalista a skladatel, původním povoláním filmař (kameraman). Vystupoval v rockové kapele Sputnici. Spolu s Martinem Kratochvílem založil v 60. letech soubor Jazz Q. V letech 1970 - 1973 účinkoval jako člen, sólista a nakonec i dirigent činoherního orchestru Národního divadla v Praze. Později utvořil s Rudolfem Daškem jazz uskupení System Tandem. V osmdesátých letech působil především jako sólista účastnící se mnoha vlastních i cizích hudebních projektů. Jeho dvojalbum Výlety bylo v roce 1981 zařazeno mezi nejpozoruhodnější evropské jazzové projekty roku. Od osmdesátých let se především se souborem Collegium Quodlibet hojně věnuje provozování skladeb klasické hudby, v níž se specializuje na období renesance a baroka. Pravidelně na konci listopadu organizuje koncert k poctě sv. Cecílie, patronce hudebníků. Založil všeobecně prospěšnou společnost "Centrum pro improvizaci v umění" ve Všenorech u Prahy, kde se pořádají improvizační víkendy zaměřené na hudební, výtvarné a multimediální aktivity. Dne 28. října 2007 mu prezident ČR Václav Klaus udělil Státní vyznamenání Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění.

Jan Spálený 
Jan Spálený (* 4. prosince 1942 v Praze) je český multiinstrumentalista, skladatel a textař. Vystudoval Pražskou konzervatoř jako tubista u prof. Hozy. Od roku 1984 hraje se skupinou ASPM, kterou založil spolu s Petrem Kalandrou. Členy skupiny v současnosti jsou: Michal Gera, Radek Krampl, Filip Spálený, Filip Jeníček, alternativně Radek Pobořil, Rosťa Fraš. Někdy vystupují v redukovaném obsazení jako TRIO. Jeho jméno je také spojeno s Českým rozhlasem, kde dlouhá léta pracoval jako hudební dramaturg a moderátor. V posledních letech uvádí na stanici Dvojka Českého rozhlasu vlastní hudební pořad "Je mi ctí" (spolupráce Petr Janečka). Jeho bratr Petr Spálený je známý český popový zpěvák.

Pavol Hammel
Pavol Hammel (* 7. prosinec 1948 v Bratislavě) je slovenský hudebník a zpěvák. Pochází z muzikantské rodiny. V útlém věku ho k hudbě přivedl jeho otec, houslista Slovenského národního divadla. Na jeho popud studoval hru na housle. Jako člen orchestru ŽUS (Železničářského uměleckého souboru) hrával na veřejných vystoupeních lidovky, klasiku a moderní taneční písně. V roce 1963, kdy začal hrát na kytaru, založil bigbeatovou skupinu Prúdy. První píseň v skupině Prúdy s názvem Spievam si pieseň složil o dva roky později. V roce 1967 začal se skupinou Prúdy hrát Marián Varga. V tu dobu se kolem kapely Prúdy již pohybují textaři Kamil Peteraj a Boris Filan, se kterými spolupracuje dodnes. Od roku 1972 nahrál Pavol Hammel s Mariánem Vargou 5 samostatných alb. Hostoval také na albech Collegium Musicum (Konvergencie, Divergencie).

Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj