Město Loket

Galerie na hradbách: PAREALISMUS Martina Velíška - již proběhla

termín:20.5.2017 - 19.4.2018
místo:Loketské městské hradby
pořádá:Občanské sdružení 456
typ akce:Výstava
Galerie na hradbách: PAREALISMUS Martina Velíška

Občanské sdružení 456 Vás zve na výstavu obrazů Martina Velíška v rámci projektu Galerie na hradbách.

Výstava prezentuje kresby z cyklu Lyžaři, ilustrace reprezentativního vydání prózy Boženy Němcové Babička a z Fimfára Jana Wericha, obaly CD pro skupinu Už jsme doma a výběr pláten z autorova díla.

MARTIN VELÍŠEK (*21. října 1963 Duchcov)
Populární výtvarník zabývající se malbou na plátno, skleněnými předměty, animovaným filmem, ilustrací a obaly knih a hudebních nosičů, fotografováním, sochařstvím a návrhem interiérů.

Neodmyslitelně je též spojen s oblíbenou alternativní hudební skupinou Už jsme doma jejímž je nehrajícím členem, a s kterou spolupracuje na grafické podobě obalů CD, LP, plakátů a dalších propagačních materiálů. Jeho dílem je i neobyčejné a pro něj bizardně typické vyzdobení dnes již legendární hospody U vystřeleného oka na pražském Žižkově. V roce 2002 a 2006 spolupracoval pod režií Aurela Klimta na filmech Fimfárum Jana Wericha a Fimfarum 2 za něž získal České lvy za výtvarný počin. Dále se výrazně věnuje ilustraci knih, za zmínku stojí především až hororově tvořené Grónské mýty a pověsti sepsané Knudem Rasmussenem a především osobité zpracování Babičky od Boženy Němcové z roku 2006. Zde naplno rozvinul svůj smysl pro humor a pohled na svět. V roce 1996 vytvořil knižní zpracování originálního cyklu kreseb Lyžaři, které se stalo předobrazem a hlavní inspirací neméně originálního divadelního představení ostravského Bílého divadla.

Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj