Město Loket

Výstava Loketští rodáci - již proběhla

termín:15.10.2019 - 6.5.2020
místo:Radnice Loket
pořádá:Město Loket
typ akce:Výstava
Výstava Loketští rodáci

Srdečně zveme na výstavu "Loketští rodáci", která vznikla při příležitosti oslav 20 let partnerství měst Loket a Illertissen.

 Pojďme společně nahlédnout do vzpomínek těch, kteří tvoří paměť obyvatel města Lokte. Střípky příběhů, do kterých se zde začtete, jsou nositeli mnoha lidských osudů.

Na radostné chvíle v životě člověka se vzpomíná lehce. Není však snadné připomenout si nelehké a často traumatizující události, které by člověk nejraději vymazal z paměti. Proto si velmi vážíme všech pamětníků, kteří nám umožnili jejich životní příběhy zaznamenat, a srdečně jim děkujeme.

Tato osobní svědectví tvoří základní kámen výstavy a jsou doplněna tematickými fotografiemi a dokumenty.

Naším cílem nebylo výpovědi obalit neprodyšnou vrstvou faktických informací, doprovodný text pouze doplňuje kontext tématu, kterému se na jednotlivých panelech věnujeme.

Stejně jako se mění doba, mění se lidé, kteří ve městě žijí. Nezáleží na tom, jaké jsou národnosti. Důležité je, že ve svém srdci nosí Loket, že je pro ně městem vzpomínek. Rádi bychom dali příležitost i vám, návštěvníkům výstavy. Budeme velmi rádi, pokud k paměti města přispějete a podělíte se o vaše příběhy a vzpomínky.

Součástí výstavy je také připomínka významné události, díky níž mohl tento počin vzniknout, a tou je uzavření partnerství měst Loket a Illertissen v roce 1999.  Letos si připomínáme 20. výročí existence.  Obě města spojuje nejen formální smlouva o partnerství, ale také osobní přátelství lidí, společné projekty, zážitky ze setkání a kulturních událostí. Budeme potěšeni, pokud výstava podpoří další aktivity a dialogy mezi lidmi na obou stranách hranice.

Součástí výstavy je i volně dostupná publikace.

Výstava a publikace vznikly za podpory Česko - německého fondu budoucnosti v rámci projektu "Rozdělená minulost - společná budoucnost" a jsou spolufinancovány Evropskou unií v rámci Dispozičního fondu.

Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj