Město Loket

TV Západ: Při zahájení sezóny se otevřel i nově opravený amfiteátr

TV Západ: Při zahájení sezóny se otevřel i nově opravený amfiteátr

O uplynulém víkendu se mohli návštěvníci města Loket účastnit slavnostního zahájení kulturní sezóny. To se konalo na třech místech - náměstí, na hradě a v přilehlém, nově opraveném amfiteátru.

Slavnostní salva loketských ostrostřelců a ostrostřelkyň zahájila turistickou a kulturní sezónu v královském městě Loket v sobotu 24. května. A to před slušně zaplněným náměstím s pódiem, odkud promluvil starosta města v historickém kostýmu. Následoval ještě výstřel z malého děla. Poté se rozběhl program. Ten začal už den předtím, v pátek. V nově opraveném amfiteátru se uskutečnil koncert skupin Mig21 a Vypsaná fixa.

"Bude velký program na náměstí, kde je jarmark, kde jsou soutěže pro děti, kde vystupuje ZUŠ band, což jsou děti ze Základní umělecké školy jak z Horního Slavkova, tak z Lokte. ZUŠ Band je vždy atraktivní koncert a ten už bude za malou chviličku. A odpoledne budou vystupovat loketské kapely. Zároveň v hotelu Bílý kůň bude výstava pohlednic dobových Lokte. V jednu hodinu se otevírá i výstava navrácených historických sbírek městu Lokti v Černé věži. Ta bude dnes otevřena zadarmo, v dalších dnes už za vstupné. A večer to vyvrcholí koncertem Genesis v amfiteátru," vyjmenoval základní program místostarosta Lokte Petr Zahradníček.

Své vystoupení měly také místní mateřské školy a Základní škola. Připraveny byly soutěže a dílny pro děti. Na středověkém jarmarku bylo možné zakoupit nejrůznější zboží. I letos přijely delegace z Německa.

"Budeme tady mít stánky z partnerského města Illertissen a nově tady bude ještě jeden stánek - z města, se kterým spolupracujeme na informačním systému v programu CÍL3. Možná jste si všimli, že máme po Lokti 19 zastavení. Což jsou taková místa, centra, pointy, která upozorňují návštěvníky na to, na co se zrovna dívají, a je to dvojjazyčně a je to česky a německy. Takže tady bude ještě stánek z Bischofsgrünu," uvedl Zahradníček.

Velký zájem vyvolala výstava historických fotografií města Lokte. Ty byly nazvětšovány a vystaveny v interiérech hotelu na náměstí. Lidé si se zájmem prohlíželi, jak dříve vypadala místa, která důvěrně znají. Někteří si pořizovali i fotografie vybraných míst a objektů.

zdroj: TV Západ

28.5.2014
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj