Město Loket

Ze života loketské základní školy

Po prázdninové odmlce se opět vracíme s novinkami ze ZŠ  v Lokti. Pestrobarevný podzim s sebou přinesl řadu zajímavých školních akcí. 

Krásné besedy pro děti připravila opět Městská knihovna v Lokti.  Malíř, grafik a ilustrátor Jiří Fixl přijel 3.října představit knihu Světoví Češi II. Žáci pátých tříd se kromě zajímavostí o významných českých osobnostech také dozvěděli, jak vznikají knižní ilustrace a co obnáší práce ilustrátora.

Pro druháčky byla připravena interaktivní beseda s názvem Encyklopedie není pohádka, to ví každá Agátka. Děti  se  hravou formou naučily rozlišovat literaturu odbornou od  beletrie.  S paní knihovnicí si žáci povídali o druzích naučné literatury (o encyklopediích, slovnících, atlasech, příručkách ). Pracovali také ve skupinách s textovými ukázkami.

Lesy ČR ve spolupráci s Krajskou knihovnou Karlovy Vary  vyhlásily  koncem září výsledky  8.ročníku dětské výtvarné soutěže Lesy kolem nás. Letošním úkolem bylo vytvoření obrázku do Atlasu lesních pohádkových bytostí. Akci podpořilo 17 knihoven a do soutěže se zapojilo celkem 775 výtvarných děl. Odborná porota vybrala 26 nejzdařilejších prací. Mezi oceněnými autory byli i dva žáci naší školy. Inka Rozsypalová získala 3.místo v kategorii žáků 1.a2.tříd a Jáchymovi Konečnému byla udělena zvláštní cena poroty. Gratulujeme.  

V prvním zářijovém týdnu se žáci  9.ročníku vydali  do Karlových Varů na výstavu porcelánu.    V GH Pupp prezentovali své produkty  známí výrobci nejen z Karlovarska, ale i z německého Bavorska. Představili veřejnosti nejnovější designové trendy výroby porcelánu. Součástí programu byl i kreativní kurz, při kterém si žáci ozdobili hrníček malbou, nebo obtisky. Hrníčky byly po vypálení předány dětem. Akci doprovázela vystoupení českých a německých hudebních skupin.

V září a říjnu byla ZŠ Loket aktivní i na poli sportu. 15.září  se v sokolovském areálu TJ Baník konal Běh štěstí a zdatnosti, kterého se zúčastnili vybraní žáci  2. -5.tříd (F. Bláha, F. Michal, P. Paulík, M. Rieger, L. Kurucová, T. Šťastná, J. Barták, T. Forejtková a K. Jurenová). Účast na této oblíbené soutěži si zasloužili tím, že  reprezentovali školu na sportovních akcích  v uplynulém školním roce.  Během závodu nešlo pouze o rychlost a vytrvalost, ale především o zábavu. Soutěžící byli odměňováni za plnění úkolů papírovými mincemi, které na závěr směnili za sladkou odměnu.

Na tenisových kurtech v Sokolově poměřovali své schopnosti v Minitenise sportovci z devíti základních škol. Za reprezentaci loketské školy děkujeme S. Franzovi, A.Nídlové, O. Dědkovi, J. Husákovi, L. Kurucové, M. Nykodýmovi, Z Čechurovi.  Nepodařilo se sice obhájit loňskou bronzovou medaili, ale i přesto se našemu týmu podařilo vybojovat krásné čtvrté místo. Gratulujeme.

I když Okresní kolo v přespolním běhu provázelo nevlídné počasí, snažili se závodníci podat co nejlepší výkony. Žáci prvního stupně závodili na tratích 400, 600 a 800m. Celkově získali 10.místo. Žáci druhého stupně zdolávali tratě 1000 a 1500 m a vybojovali 9. a 10.místo. Naši školu reprezentovali tito sportovci:  1. třída- K. Pohlová, K. Baslová, L. Džuban, T. Tlustý; 2. třída- N. Mackurová a L.Velez; 3.třída- B. Wurdingerová a V.Pohl; 4. třída – E. Frantová; 5. třída – T. Forejtková, F. Riedl a K. Kubín; 6.třída – J. Indruch a L. Mourek, M. Linhartová, L. Šťástková; 7.třída – B. Kaňová A. Šálka, D. Forejtek, J. Novotný; 8.třída – A. Černá, M. Kočová

Zatímco mladší spolužáci poměřovali svou rychlost a vytrvalost na přespolním běhu, žáci 9.ročníku se 5. října účastnili akce Škola 2018. V budově ISŠTE v Sokolově se prezentovali zástupci středních škol Karlovarského kraje a představovali učňovské a maturitní obory. Budoucí studenti obdrželi informační materiály o jednotlivých oborech a měli možnost si prohlédnout i učebny a dílny ISŠTE a jejich vybavení.

Ekocentrum v Chebu si tento rok připravilo pro nejmladší školáky program Upeč třeba chleba. Druháčci se dozvěděli mnoho zajímavostí o pekařském řemesle a na jedno dopoledne se z nich pekaři stali. Zkusili umlít mouku v zrnotěrce a kamenném hmoždíři, dle receptu vypracovali těsto  a po vykynutí upekli bochánky chleba. Domů se vrátili nejen s voňavým pečivem, ale i se spoustou nových zážitků a poznatků.

Těšíme se na akce, které přinese listopad.  O dalších aktualitách vás budeme informovat  příští měsíc.

Ze života loketské základní školy
Ze života loketské základní školy
Ze života loketské základní školy
30.10.2017
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj