Město Loket

Nově certifikované produkty regionální značky „Original product of Sokolovsko” a vítěz soutěže Tradiční výrobek roku 2017

Nově certifikované produkty regionální značky „Original product of Sokolovsko” a vítěz soutěže Tradiční výrobek roku 2017

Na Sokolovsku dvě aktivity marketingově podporují regionální podniky. Jedná se o certifikace značky „Original product of Sokolovsko“ a soutěž Tradiční výrobek roku.

Letos proběhl již 4. ročník certifikací značky „Original product of Sokolovsko“. Úspěšní žadatelé 14. června převzali z rukou paní Hany Baškové – členky certifikační komise - certifikát, tzn. právo užívání značky „Original product of Sokolovsko“. Nově certifikovanými produkty jsou: Loubkový stromeček a Žerlice – žertovná lžíce, Vozembouchy a Vintířovské svatební koláčky.

Značka garantuje především původ výrobku v regionu, kvalitu, jedinečnost a přímou návaznost na dané území. I na území Sokolovska žije řada zručných řemeslníků a nápaditých producentů.
Certifikovaný produkt je označen logem značky.

Soutěž Tradiční výrobek roku.
Cílem soutěže Tradiční výrobek roku je získat přehled o zajímavých produktech na území Sokolovska a propagovat je. Do soutěže se může přihlásit nebo být nominován každý, kdo vyrábí něco zajímavého – podmínkou není, že musí podnikat. Letos proběhl již třetí ročník, do kterého se přihlásilo nebo bylo nominováno 5 zajímavých výrobků. Hlasování probíhalo na internetu během května.

Vítězem soutěže Tradiční výrobek roku 2017 se staly Vozembouchy, které vyrábí firma K a l o u d a a synové spol. s r.o. z Rotavy, když pro ně hlasovalo 850 lidí (tj. 55%).

Na 2. místě se umístil výrobek Ručně dekorované sklo a šperky z polymerové hmoty paní Adély Vášové z Habartova. 

Na 3. místě se umístil Betlém z jednoho kusu dřeva, který vyrobil Daniel Krejčí – řezbářství Akácie z Libavského Údolí.

Správcem značky a pořadatelem soutěže je Mikroregion Sokolov – východ. Veškeré informace naleznete na internetu www.sokolov-vychod.cz.

Další výzva pro nové žadatele o značku se očekává na jaře příštího roku. Jedním z bodovacích kritérií je tradice výroby, v rámci které je možné prokázat i u začínajícího výrobce návaznost na tradiční výrobu na tomto území. Na své využití tak čekají v historii úspěšné řemeslné výroby např. paličkování krajek, výroba dřevěných hraček, umělecké truhlářství nebo perleťářství.

Kontakt: Bc. Dagmar Hůrková, koordinátorka regionální značky a soutěže, tel.: 352 723 185, hurkova@abri-dotace.cz

1.7.2017
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj