Město Loket

TV Západ: Den cyklostezky Ohře přilákal téměř 600 cyklistů

TV Západ: Den cyklostezky Ohře přilákal téměř 600 cyklistů

Akce na podporu krajské cyklostezky Ohře se letos odehrála v malebném prostředí loketského amfiteátru v sobotu 10. června. Krásné, slunečné počasí a odpolední program třetího setkání přilákal stovky cyklistů všech věkových kategorií.

„V dopoledních hodinách probíhala akce k dětskému dni – Děti baví Loket. Byl to dětský den města Lokte. My jsme na to, dalo by se říct, plynule navázali po dohodě s městem Loket, který je partnerem akce Den cyklostezky Ohře,“ přiblížil člen organizačního týmu Milan Zukal, úředník krajského úřadu z Odboru regionálního rozvoje.

Mezi další partnery akce patřily České dráhy, které vypravily řadu speciálních vlaků nebo výrobce minerálních vod, které poskytl cyklistům občerstvení.

„Partnerem akce je i sdružení Archa Loket, které dětem umožnilo dodekorovat si svůj hrneček a mít tak vlastně upomínku. Karlovarský kraj věnoval účastníkům akce tričko s logem cyklostezky Ohře a s logem Karlovarského kraje a reflexní přívěsek, který by mě sloužit k zajištění bezpečnosti. Partnerem je také BESIP, který se přidal v loňském roce. Dále zde probíhá zkouška zručnosti malých cyklistů,“ uvedl Zukal.

Třetí ročník se setkal s dosud největším zájmem.

„V tom prvním ročníku, kdy jsme to dělali ve Svatošských skalách, tak jsme měli nějakých třistapadesát účastníků. V loňském roce už to bylo o téměř stopadesát účastníků více, blížili jsme se někam k pětistům účastníků. V letošním roce bylo zaregistrováno téměř šestset účastníků této akce,“ spočítal Zukal.

Rozvoj krajské cyklostezky Ohře pokračuje. V současné době se cyklisté mezi Chebem a Karlovými Vary až na pár výjimek při přejezdech nepotkají se silniční dopravou. Další úseky jsou v různých fázích rozpracování.

„Úsek z Chebu na státní hranici je připraven k realizaci. Proběhlo územní a stavební řízení. Nyní se čeká na vhodné financování, aby mohl být úsek dostavěn až do Pomezí, kde ve spolupráci s německými partnery se připravuje projekt až k prameni řeky Ohře. Podobná projektová příprava probíhá i na úseku z Karlových Varů směrem k Ústeckému kraji. Máme připravené stavební povolení - úsek Dalovice-Šemnice. Opět čekáme na nějaké finanční zdroje, abychom mohli tento úsek zrealizovat,“ dodal Zukal.

Část páteřní cyklostezky na hranici s Ústeckým krajem je zatím jen vyznačena a vede po místních nebo méně frekventovaných komunikacích. Obce ležící na trase cyklostezky připravují projektové dokumentace. Po dokončení by měla měřit celá cyklostezka Ohře 102 kilometrů.

zdroj: TV Západ

13.6.2017
Město Loket

Vítejte ve městě plném historie, kultury a cestovního ruchu.

Více informací ...
 
Karlovartský krajŽivý kraj